Salice Diecast Euro 20.5mm Mount Plate - B2VGBZ9/17
Product image 1
A tallĀ Diecast mount plate for use on 'face-frame' or 'in-frame' cabinets.
20.5mm effective height. Supplied with pre-fitted EURO screws for installation in pre-drilled 5mm holes.
To be used in conjunction with 17mm cranked arm hinges for INSET doors.
Ideal for replacement purposes on Cooke & Lewis range inframe kitchen cabinets from B&Q.
H20.5MM
Product Information
Shipping & Returns
Description