Salice Plastic Gasket for Glass for Aluminium Air Profile - D206AG3000 - 2950mm
Product image 1
A 2950mm length of plastic gasket designed for use with the Salice Air Aluminium Door profile.
The gasket is used when you need to use a 4mm thick piece of glass with the system, rather than the standard 5mm thickness.
Priced and sold in 2950mm lengths.
Please note that the Salice technical information in the catalogue says the lengths are 3000mm. However, due to shipping restrictions we can only supply the lengths at 2950mm.
Please note a delivery surcharge will be added to this product due to the excess length.
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Salice Corner Connectors for Air & Conecta Aluminium Door Profile - 16.5mm Overlay - DEL6BSFV02
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Salice Air 19mm Aluminium Door Profile - DEL9LP300_ - 3000mm - Bulk Pack of 14 Lengths
-65%NEW
Salice Air Support Profile - 18mm Thick
-65%NEW
Salice Corner Connectors for Air & Conecta Aluminium Profile - 15mm Overlay - DEL5BSFV02
-65%NEW
Salice Air 26mm Aluminium Door Profile - DEL6LP300_ - 3000mm - Bulk Pack of 12 Lengths